
Будівництво промислових
сонячних електростанцій
Генерація струму з енергії сонця – один з найприбутковіших видів бізнесу в Україні. За статистикою, лише у першому півріччі 2019 року у вітчизняну альтернативну енергетику інвестовано 1,3 млрд євро. Найбільше грошей бізнесмени вклали саме у фотоелектричну галузь. Загальна потужність встановлених в країні сонячних електростанцій зараз перевищує 2,6 ГВт.
Чому вигідно встановлювати сонячні панелі?
- Висока прибутковість. Заробляти на генерації вигідніше, чим займатися нерухомістю або примножувати гроші у банку. ROI (рентабельність інвестицій) у середньому складає 16-18%.
- Малі експлуатаційні витрати. Для обслуговування промислової сонячної станції достатньо штату з 5-7 чоловік. Панелі та інвертор не потребують складного дорогого догляду.
- Тривалий строк служби. Мережеві інвертори та сонячні панелі від надійних виробників працюють від 25 років. Звичайно, генерація з часом падає, але дуже повільно: у середньому на 0,5-0,8% за рік.
- Короткий термін окупності. Чим потужніша сонячна електростанція, тим швидше повертаються вкладені в неї кошти. В залежності від регіону та класу обладнання інвестиції окупаються за 5-7 років.
Переваги сонячних електростанцій
По-перше, це біопозитивність. Сонячна енергія належить до відновлювальних ресурсів, а кремнієві модулі не містять жодних шкідливих речовин. Фотоелектричні системи працюють тихо, не порушують екобаланс. Найчастіше їх встановлюють на землях несільськогосподарського призначення: розчищенних смітниках, на ділянках відпрацьованих кар`єрів, тощо.
Однак генерацію електроенергії можна поєднувати і з фермерством. Доведено, що встановлення сонячних панелей на ріллі сприяє підвищенню врожайності тіньовитривалих рослин. В агровольтаїчних господарствах фотомодулі монтують на високих металоконструкціях з автоматичною регуляцією кута нахилу. Оснащувати сонячними батареями вигідно і промислові підприємства. Установка забезпечуватиме внутрішні потреби виробництва, а продаж зайвого струму дозволить компенсувати збитки від закупівлі електроенергії вночі.
Будівництво промислових сонячних електростанцій – один з напрямків діяльності Криворізької енергетичної компанії. Наша фірма реалізує проекти під ключ: проводить топографо-геодезичні роботи та комп`ютерне моделювання майбутньої станції, розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) і проектної документації. Ми узгоджуємо проект в контролюючих органах, вибираємо обладнання з урахуванням побажання клієнтів, проводимо монтажні, пускові та налагоджувальні роботи.

План реалізації ПРОЕКТУ промислової сонячної електростанції
- Отримання технічних умов на сонячну електростанцію (СЕС)
ТЕРМІН – 30 днів - Розробка і узгодження ТЕО при будівництві СЕС більше 1 МВт
ТЕРМІН – 90 днів - Розробка проектної документації на сонячну електростанцію
ТЕРМІН – 60 днів - Розробка та узгодження проектної документації на будівництво ЛЕП і робіт по точці приєднання до мережі
ТЕРМІН – 90 днів - Доставка обладнання та будівництво станції
ТЕРМІН – 90 днів - Отримання ліцензії НКРЕ на право виробництва електроенергії
ТЕРМІН – 30 днів - Отримання статусу члена Оптового ринку електроенергії України
ТЕРМІН – 30 днів - Затвердження в НКРЕ «зеленого тарифу» на електростанцію
ТЕРМІН – 30 днів - Підписання договору купівлі-продажу електроенергії
ТЕРМІН – 30 днів - Завершення пуско-налагоджувальних робіт та включення станції
ТЕРМІН – 30 днів
Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.