Зростання цін на газ. Чому і до якої межі?

Доки нас з одного боку годують гордими заявами про газосховища, заповнені до далі нікуди, з іншого боку підкрадається підвищення цін на газ. Вже у найближчі місяці у платіжках можна буде побачити цифри, що базуватимуться на цінах у 7-8 тис. грн з 1 тис. м³ природного газу. З одного боку, можна тільки радіти за видобувальників — їм більше не доведеться працювати “у мінус”. Незалежні постачальники природного газу від таких змін ціни навряд щось отримають, а хто найбільше постраждає, так це кінцевий споживач.
Що ж призвело до такого зростання цін на блакитне паливо?
Перш за все, варто зазначити, що відчутному зростанню цін передувало їхнє катастрофічне падіння. Аномально високі температури минулої зими порушили звичні масштаби споживання, що призвело до різкого зниження цін на фоні падіння попиту. Насправді, зараз можна бачити наближення цін на газ до об’єктивної реальності, що базується на очікуванні зимового попиту в умовах заповнених сховищ.
Наступний фактор зростання цін на газ — зниження пропозиції на європейських ринках. Для цього є багато різних причин. Наприклад, страйки норвезьких профспілок, зменшення поставок зрідженого газу, що зараз йде, здебільшого, на зростаючий попит країн Азії, а також зростання внутрішнього європейського попиту. Все це одразу відбивається і на українському ринку газу, змінюючи ціни у бік збільшення.
За прогнозами, найближчим часом зростання цін на газ має уповільнитись та зупинитись на рівні близько 7000 грн за тисячу кубометрів. Звичайно це вплине і на платіжки за опалення.
Втім, у разі значно холоднішої за минулу зими, можливе подальше зростання цін на газ на фоні збільшення європейського попиту і його зацікавленості у газі з українських сховищ.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe