Зміни у правилах на ринку електроенергії. Трохи регуляції для ТЕС

З 1 березня набули чинності відповідні зміни, що регулюють дозволи на відключення енергоблоків теплових електростанцій. Вони будуть надаватися тільки за умови профіциту електроенергії на балансуючому ринку.

Як повідомляє Укренерго, «При забезпеченні балансу потужності ОЕС України за допомогою пропозицій на балансуючому ринку в розрахункових періодах, що слідують за розрахунковим періодом, в якому були акцептовані пропозиції на відключення блоків/корпусів, акцепт пропозицій виконується тільки в разі, якщо має місце профіцит е/е»

Таким чином, у разі наявності дефіциту електроенергії, надані пропозиції на відключення не акцептуватимуться. За таких умов, очікується використання наступних критеріїв відносно вибору обладнання для виключення з резерву та зупинки у резерв:

  • рішення щодо ввімкнення/зупинки енергоблоків/корпусів ТЕС та енергоблоків блочних ТЕЦ в міжопалювальний період прийматиметься виходячи з їх технічних параметрів (маневрових характеристик): час, необхідний для пуску з поточного теплового стану та необхідну тривалість між пусками. Вищевказані характеристики генеруючого обладнання отримуються за встановленою процедурою від виробників щоквартально;
  • першими в резерв відключатимуться блоки/корпуси ТЕС, енергоблоки блочних ТЕЦ в міжопалювальний період, які заплановано відключити згідно графіку в поточній добі;
  • при необхідності відключення декількох блоків/корпусів ТЕС, енергоблоків блочних ТЕЦ в міжопалювальний період команда на зупинку обладнання віддається на електростанції різних виробників (ліцензіатів). Обмеження повинно виконуватись максимально пропорційно графікам фізичного відпуску;
  • при застосуванні заходів з обмеження генерації на ТЕС та блочних ТЕЦ диспетчером враховується необхідність залишення в роботі не менше одного енергоблоку/корпусу – для можливості подальшого оперативного запуску електростанції і підйому її навантаження.
Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe