З метану на водень. Які перспективи переходу на “зелене” пальне?

Використання водню замість природного газу вже давно цікавить державних та незалежних постачальників газу як можливість отримати більш прогнозоване джерело енергоносіїв, максимально екологічних на наперед позбавлених будь-яких додаткових вуглецевих податків.
Нещодавно було проведено попередні дослідження готовності вже існуючої інфраструктури газових мереж до використання в них водню і результати є досить цікавими. За першими даними, мережі низького тиску вже є придатними до використання водню та воднево-метанової суміші.
Проблеми було виявлено на мережах середнього тиску — дослідження на герметичність показали значне, від 0,24% до 0,4%, падіння тиску за годину, що значно перевищує норму. Після локалізації місць витоку та додаткових робіт з герметизації падіння тиску повернулося до прийнятних значень. При цьому, мережі низького тиску увесь час демонстрували непоганий результат за падінням тиску газу на рівні 0,01% на годину. Більшість знайдених місць витоку у мережах середнього тиску припала на зварні шви.
Дослідження вибухонебезпечності водню та метано-водневої суміші продемонструвало відносну безпечність їхнього використання з мінімальним впливом на цілісність споруд у разі вибуху.
Дослідження можливості використання водню з наявними побутовими приладами також показали непогані результати. Суміш водню та метану у пропорції 1:1 є оптимальною для безпечного згоряння у газових плитах та нагрівачах.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe