Європейські газові ціни б’ють нові рекорди

Продовжується невпинне зростання європейських спотових цін на газ. Ключовий європейський хаб TTF (Нідерланди) демонстрував останніми днями збільшення ціни до $337,9 за тисячу кубометрів.
При цьому продовжується активний відбір газу з європейських підземних сховищ газу (ПСГ). За останніми даними, в понеділок заповненість ПСГ склала 65,75%. Тоді як ще на початку місяця вона була на рівні 74%.
Динаміка цін обумовлена високим попитом на газ через холодну погоду в Європі і Азії. Європейські котирування підтримуються також тим, що значні обсяги СПГ були перенаправлені постачальниками з Європи в країни Азії.
Там попит додатково простимульований активним відновленням економіки. Зараз весь вільний СПГ забирає Північно-Східна Азія. Ціни на спотовий СПГ в чотири рази перевершують європейські котирування. І вже “пробили” 1000 доларів за тисячу кубометрів.
Однак зростання цін на газ в Європі не буде довгостроковим. Це залежить від погодних умов, і даний фактор – чисто сезонний. На горизонті 2-4 місяців ф’ючерсні контракти вказують на зниження цін.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe