Як виглядає закінчення епохи вугілля

На перший погляд, незалежним постачальникам електроенергії не має бути особливо важливо, звідки саме береться електрика. Втім, це дещо не так.

Світовий процес відмови від “брудної” енергетики ще донедавна виглядав виключно як ініціатива відірваних від реальності екологів. Але часи змінюються, а разом з ними і пріоритети, як у держав, так і у великих компаній.

Першою вхопила тренд відмови від усього пов’язаного з вугільною генерацією електроенергії General Electric, ще у вересні припинивши приймати замовлення на нові вугільні електростанції та запевнивши, що добудова вже існуючих проектів стане останньою діяльністю компанії у цьому напрямку. Тоді ще не можна було остаточно сказати, чи не надто ризиковим є цей крок та чи не зазнає General Electric через це репутаційних та фінансових втрат.

Час, хоч і не надто великий, показав, що такі дії були цілком вірними. Зараз ці кроки повторюють ще два індустріальні гіганти Toshiba та Siemens Energy. Причому, варто одразу зазначити, що одночасно з відмовою від “брудної” енергетики, ці компанії вкладають чималі ресурси у “чисту”. Так, інвестиції Toshiba в чисту енергію досягли 190 млрд. Євро у 2018-19 рр., І цей показник, за прогнозами, збільшиться до 350 млрд. Євро в 2024-25 рр. Електронний гігант також заявив про амбіції стати провідним японським бізнесом у галузі сонячної енергетики та розробити найефективніші у світі сонячні технології, використовуючи перовскіт та тонкоплівкові підходи. Аналогічним чином діє і Siemens Energy.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe