Вітроелектростанції та екологи. Чи є можливість припинити протистояння?

Зазвичай прихильні до будь-яких альтернативних джерел електроенергії, екологи не надто полюбляють вітроелектростанції й більше того, часто стають на заваді їхнього будівництва. З чим це пов’язано та чи є шляхи до подолання проблеми?
Незважаючи на повну відсутність викидів, вітроелектростанції у їхньому нинішньому стані становлять деяку загрозу для природи, а саме, для птахів та кажанів. Принаймні, саме такі претензії до вітрової енергетики можна почути частіше за все.
Раніше вже були неодноразові спроби зменшити цей вплив на оточення за допомогою звукових пристроїв відлякування чи зміни схеми розташування окремих установок, але результати були не надто обнадійливими. Більш-менш непогану динаміку продемонструвало тільки збільшення розмірів турбін, завдяки якому зменшилась швидкість обертання.
Нещодавно дослідницька група, що складається з членів Норвезького інституту досліджень природи та спостереження за птахами озера Аннсйон у Швеції, запропонувала просте, недороге та ефективне рішення цієї проблеми після вивчення взаємодії між птахами та вітряною електростанцією протягом декількох років . Зокрема, раніше команда провела експеримент, який передбачав фарбування однієї з лопатей турбіни в чорний колір. В результаті птахи стали більше помічати вітрові турбіни, які знаходились на їхніх маршрутах польоту. Згідно з дослідженням, яке команда щойно опублікувала в журналі “Екологія та еволюція”, зміна кольору однієї лопаті для збільшення видимості всієї робочої турбіни може зменшити загибель птахів на цілих 70%.
Це дозволяє сподіватись на майбутнє покращення відношення суспільства до вітроелектростанцій.

Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe