Від вугілля до сонця — скільки залишилось традиційній енергетиці?

Конкурентоспроможність сонячної енергетики постійно зростає. Як скоро вона залишить традиційну енергетику позаду?
Досить скоро, впевнені фахівці консалтингового агентства Wood Mackenzie. За їхніми даними, все більше сонячних електростанцій у країнах з високим рівнем інсоляції, таких як США (південь), Італія, Іспанія, Індія чи Ізраїль, пропонують електроенергію за найнижчою на ринку ціною. Все це пов’язано, перш за все, з постійним розвитком технологій виробництва сонячних батарей, що рік за роком стають все ефективнішими з одночасним падінням ціни одного вату потужності. Фактично, собівартість сонячної електроенергії з вищенаведених причин впала за останні 20 років у 10 разів. Що буде далі?
Спеціалісти прогнозують ще близько 25% падіння собівартості сонячної електроенергії у наступні 10 років. Перш за все, це означає, що СЕС стануть найбільш вигідними постачальниками електроенергії вже не тільки у теплих країнах, але й на більшості території Європи та навіть у Канаді. І все це вже без жодних дотацій та спецтарифів. Звичайно, за таких умов СЕС вже будуть не надприбутковою інвестицією, а одним із інструментів генерації електроенергії зі стабільним прибутком.
Окремо варто зазначити, що наведені прогнози включають тільки сучасний стан технологій без врахування можливих і, більше того, ймовірних проривних досліджень, що можуть значно збільшити ефективність сонячних панелей чи зменшити їхню ціну.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe