В очікуванні нового стимулюючого тарифу?

“Зелений” тариф зробив рівно те, для чого й створювався — стимулював масштабне будівництво СЕС. Що далі? Україні необхідний законодавчо врегульований ринок систем накопичення енергії (СНЕ), який стане ключем до енергонезалежності країни, вважає директор з інновацій ДТЕК. Його поява дозволить прискорити перехід до зелених джерел енергії, буде сприяти декарбонізації, зробить гнучкою енергосистему країни, а також прискорить синхронізацію України з європейською енергосистемою ENTSO-Е.
Крім цього, директор з інновацій ДТЕК вказав, що СНЕ нова технологія, яка активно розвивається в усьому світі. Кожна країна по-своєму регулює і адаптує використання СНЕ відповідно до своїх реаліями.
За його словами, важливим кроком для повноцінної участі СНЕ в енергетичному ринку України є формування регуляторного середовища. Він підкреслив, що зараз йде робота над законопроектом №2582, який вносить зміни до Закону “Про ринок електроенергії” і який у разі прийняття дозволить ввести для систем накопичення енергії окремий статус.
“На даний момент в Україні передбачено тільки два класи об’єктів: генерація і споживання, а СНЕ поєднує в собі обидві ці функції. Ці зміни важливі для введення СНЕ в ринок з метою балансування роботи енергосистем і підвищення стабільності роботи мережі. Поки ці зміни не будуть прийняті , система накопичення може бути підключена або як об’єкт генерації, або як об’єкт споживання. Такі умови не дозволять побудувати привабливий інвестиційний проект “, — зазначив представник ДТЕК.
Звичайно, зацікавленість у таких змінах великого гравця є цілком зрозумілою — в разі появи нових стимулюючих тарифів буде можливість одразу отримати чималий шмат нового ринку. Саме тому законодавчий базис таких змін має передбачати преференції для малих гравців, включно до особливих умов для встановлення СНЕ на рівні домогосподарств за прикладом СЕС. Це є абсолютно необхідним для попередження виникнення небажаних монополій.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe