УЕБ спільно з “Укртрансгазом” відкрила нову опцію торгівлі газом в ПСГ

Товарна біржа “Українська енергетична біржа” (УЕБ) спільно з АТ “Укртрансгаз” (УТГ), оператором ПСГ України, надала учасникам ринку можливість торгувати природним газом в ПСГ шляхом купівлі-продажу короткострокових стандартизованих продуктів.

“Брати участь в торгах можуть замовники послуг зберігання, які отримали доступ до торгів в установленому ТБ” УЕБ “порядку. Газ в ПСГ буде торгуватися в вигляді короткострокових стандартизованих продуктів в Енергетичній торговій платформі ТБ” УЕБ “в режимі двостороннього зустрічного аукціону (continuous trading) “, повідомила УЕБ на своєму сайті

За інформацією УЕБ, угоди відбуваються шляхом метчінг, а їх виконання здійснюється за допомогою клірингової системи біржі, яка інтегрована з системами оператора газосховищ і банку, в тому числі по рахунках ескроу. Перед початком торгів учасники вносять гарантійні внески в розмірі 3% від вартості заявки (забезпечення підписання угод і підтвердження торгових повідомлень), а покупці вносять 100% вартості товару на свій рахунок ескроу.

Як раніше заявляли в УТГ, новий функціонал дозволить компаніям прискорити і оптимізувати торгові операції з газом, підвищить їхню надійність і допоможе поліпшити кінцевий результат торгів завдяки залученню більш широкого кола учасників.

На першому етапі учасники газового ринку України зможуть здійснювати торгові операції з розмитненим природним газом, який зберігається в сховищах, через платформу УЕБ.

При цьому, якщо раніше підготовка одного контракту займала до двох днів, то біржова платформа дозволить проводити подібні процедури протягом трьох годин. При цьому оператор буде виступати гарантом наявності в ПСГ заявленого на торги обсягу газу, забезпечить автоматизацію його передачі від одного учасника торгів до іншого протягом 30 хвилин.

На другому етапі можливість торгівлі газом через торговельну платформу УЕБ пошириться на клієнтів, які зберігають газ в українських ПСГ в режимі “митний склад” та “митний склад + shorthaul”.

“Таким чином, новий функціонал буде доступний і для компаній-нерезидентів, які зберігають свій газ в Україні. Зараз ця послуга знаходиться на етапі розробки і технічної реалізації і стане доступною для учасників ринку орієнтовно з кінця квітня 2021 року”, — відзначили раніше в УТГ .

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe