Ціни на газ зростатимуть? Наслідки відкриття ринку газу

На думку експертів, факт відкриття ринку газу для населення, що відбулося 1 серпня, призведе до зростання цін, однак, не надто стрімкого.

Основним фактором стримування зростання цін на газ експерти називають заповнені підземні сховища, що формують високу пропозицію за умови сталого попиту.

Сам факт обов’язкового збільшення ціни на газ пояснюється, перш за все, тим фактом, що ринок відкрився під час літнього мінімуму цін, пов’язаному з малим споживанням. Водночас, майбутнє значне збільшення попиту, що очікується під час опалювального періоду, вже зараз починає впливати на ціни. При цьому, наразі фактично неможливо ефективно обходити це зростання за рахунок зміни постачальника, адже воно зумовлене переважно незалежними факторами.

Втім, є і позитивні прогнози, зумовлені спадом виробництва через пандемію COVID-19 та минулою теплою зимою, що разом призвели до збереження наповненості європейських газосховищ з відповідним зниженням попиту. Така велика кількість газу ефективно стримуватиме зростання цін у період пікового споживання.

Також експерти зазначають, що, незалежно від обраного постачальника, якість газу буде незмінно високою, адже він, фактично, у будь-якому разі приходитиме з однієї державної газотранспортної системи з відповідними стандартами якості.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe