Проблеми енергетики — проблеми людей

Уряд зробив ставку на вугілля, найбрудніший енергоресурс — помилка від необізнаності чи системне явище?
На жаль, для української енергетики спричинення забруднень навколишнього середовища є другим після електроенергії продуктом. За останніми підрахунками, стаціонарні джерела забруднень, левову частку котрих складають ТЕС, є причиною 65% викидів у атмосферу.
За прикладом далеко ходити не треба — Бурштинська ТЕС, що працює переважно на вугіллі, вже зробила Бурштин найгіршим у екологічному сенсі містом України, завдяки щорічним 183 тисячам тонн забруднюючих викидів у атмосферу.
Не надто ліпшою є ситуація й навколо інших великих ТЕС — Дарницької, Курахівської, Вуглегірської, Запорізької, та ін. Більш-менш рівномірно розподілені територією України, вони отруюють повітря для всіх.
До речі, ціни на “вугільну” електрику також не є перевагою для вибору саме такого варіанту пріоритетів у генерації, однак, Уряд все ж визначив вугілля основним паливом на ТЕС.
Як довго може тривати подібна ситуація? В умовах, коли всі розвинені країни відмовляються від використання вугілля у якості пального, залишатися з “коптильнями” є прямим шляхом до економічної ізоляції.
Нагадаємо, що недавно Міненерго декларувало приєднання до безвугільного альянсу, тобто, вказало певні, хоч і не надто близькі, терміни повної відмови від вугільної генерації. В таких умовах досить дивним є надання переваги вугіллю на ТЕС. І це не кажучи про збереження високого рівня небезпеки для здоров’я людей, що проживають не тільки поруч із ТЕС, але й поодаль від них.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe