Поточна ситуація в енергетичному секторі України

Великі морози відчутно вплинули на баланс генеруючих потужностей, запаси енергоносіїв та настрої у суспільстві. Зараз ситуація є небезпечно близькою до критичної і варто розібратись у питанні, щоб зрозуміти, які шукати шляхи подолання проблеми.

Вугілля закінчується

За повідомленнями НЕК «Укренерго», станом на 18 січня, запаси вугілля на ТЕС (всіх марок) з початку листопада 2020 року зменшилися в 5,2 рази до 487,5 тис тонн, з них газового вугілля – в 7,5 рази до 283,6 тис тонн, антрацитового – на 44,4% до 203,9 тис тонн. У зв’язку з цим, починаючи з 18 січня, включені в роботу додатково шість блоків трьох ТЕС (Вуглегірська ТЕС, Зміївська ТЕС, Трипільська ТЕС) на резервному паливі (газ) сумарною потужністю 1 200 МВт.

В такій ситуації винуватять морози, збій графіку ремонтів АЕС і не тільки…

Звинувачення у бік ДТЕК

ПАТ «Центренерго» заявляє, що енергохолдинг ДТЕК зірвав поставки вугілля, незважаючи на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн, та підвищив ціни на паливо.

У зв’язку з істотним збільшенням обсягу виробництва е/е на ТЕС ПАТ «Центренерго» за командами диспетчера Оператора системи передачі НЕК «Укренерго», що склало 129% в листопаді і 15,6% в грудні понад обсяг, визначений прогнозним балансом, компанія була змушена додатково витратити 128 тис. тонн і 233 тис. тонн вугілля відповідно. Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС ПАТ «Центренерго» з 336 тис. тонн за станом на 1 листопада 2020 року до 40 тис. тонн на 11 січня 2021 року.

В свою чергу, ДТЕК відкидає всі звинувачення.

Максимальний відбір газу

Вчора, 19 січня, було викачано з підземних сховищ рекордні 143 млн куб. м природного газу. Останнього разу подібну кількість газу за одну добу викачували ще у 2012 році. Зважаючи на те, що саме газ, як резервне пальне, зараз почав спалюватись для підтримки необхідного рівня генерації, цей факт є “тривожним дзвіночком”, що має вплинути хоча б на плани відносно наступного опалювального періоду.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe