Початок березня в українській енергетиці

Окрім головної події, поступового виходу з опалювального сезону, початок березня відмітився ще кількома цікавими новинами:

Повернено у роботу черговий енергоблок АЕС

10 березня енергоблок №3 Рівненської АЕС було підключено до енергосистеми після завершення капітального планово-попереджувального ремонту, що тривав 116 днів. Зараз триває планове підвищення потужності енергоблоку з метою виходу на потужність 1000 МВт.

Таким чином, зараз до мережі підключено одразу 12 з 15 енергоблоків українських АЕС, що дозволяє розраховувати на зниження та стабілізацію цін на електроенергію.

Тариф на передачу залишиться незмінним

НКРЕКУ на своєму засіданні в середу відмовилася від попереднього рішення підвищити тариф на передачу електроенергії для НЕК “Укренерго” з 1 квітня з 293,93 до 300,60 грн/МВт⋅год.

Своє рішення регулятор аргументував появою інших компенсаційних джерел у НЕК “Укренерго” для обслуговування кредитів держбанків загальною сумою 10,25 млрд грн.

У той же час не виключається можливість підвищення тарифу на передачу для НЕК “Укренерго”, починаючи з третього кварталу 2021 року, якщо кошти з держбюджету на фінансування “зеленої” генерації не будуть виділені.

Ініційовано законопроект про обмеження імпорту е/е і введення спецмита на енергоресурси з РФ

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП ініціював законопроект про обмеження імпорту електроенергії з Російської Федерації. Відповідний проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо заходів по посиленню енергонезалежності України №5208 оприлюднено на сайті Ради в середу.

“Тимчасово, до 31 грудня 2021 року Регулятор має повноваження обмежувати доступну пропускну здатність, що розподіляється на добових і місячних аукціонах на 2021 рік у частині міждержавних перетинів між Україною та державою, визнаною Верховною Радою країною-агресором”, — йдеться в законопроекті. Згідно із законопроектом, Регулятор також має право анулювати результати річного аукціону з розподілу пропускної спроможності на 2020-2021 роки в частині перетинів з РФ.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом передбачається послідовний підхід до зниження залежності від поставок товарів з РФ, для чого також пропонується ввести спецмита на відповідні поставки енергоресурсів.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe