Плани України на хорватський термінал СПГ

З першого дня 2021 року на хорватському острові Крк почалася комерційна експлуатація терміналу з прийому скрапленого природного газу.
Першу партію СПГ на новий термінал привіз танкер Tristar Ruby з американського заводу в Cove Point.
Платформа Gas Infrastructure Europe з 1 січня 2021 року відображає дані про надходження газу з терміналу LNG Croatia в європейську газотранспортну систему: за перший день було прийнято 4 млн куб. м газу.
Основою плавучого терміналу є судно-регазифікатор LNG Croatia, конвертоване з судна-газовоза Golar Viking. Воно побудоване ще в 2005 році на корейській верфі Hyundai Heavy Industries, а в 2020 році було дооснащене на верфях в Китаї і Хорватії (Viktor Lenac).
Співвласниками терміналу є Hrvatska elektroprivreda d.d. (85%) і Plinacro d.o.o. (15%).
Спочатку потужність терміналу заявлялася на рівні 6-4 млн тонн на рік, в результаті його конфігурацію було переглянуто до 2,6 млн т на рік. Хорватія споживає в рік всього 2,9 млрд куб. м. Тому перспективи завантаження терміналу погоджувалися з можливостями поставок в сусідні країни – Угорщину і Україну.
«Оператор ГТС України» разом з угорським оператором ГТС працює над створенням гарантованих потужностей для транспортування газу з цього терміналу в Україну. Це створить додатковий маршрут постачань газу в країну з альтернативних джерел та зміцнить енергетичну безпеку.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe