Півроку “зеленому” меморандуму. Що не так?

12 червня 2020 року багато кому здавалось вкрай важливою датою, адже в цей день прем’єр-міністром було підписано меморандум про взаєморозуміння з інвесторами у відновлювану енергетику. Після довгих та важких перемовин, що ледь не призвели до зриву процесу, було досягнуто компромісу — інвестори погоджуються на скорочення “зеленого” тарифу для великих електростанцій, сонячних та вітрових, а держава, зі свого боку, гарантує відновлення стабільних виплат та погашення вже накопичених боргів.
Що ж саме пішло не так? Перш за все, сам процес підписання меморандуму проходив під досить помітним тиском уряду, що вже тоді викликало занепокоєння. Втім, головна претензія — невиконання зобов’язань відносно погашення заборгованостей та забезпечення стабільності поточних виплат. Зараз рівень розрахунків за серпень – 100%, вересень – 100%, жовтень – 79%, листопад — 8,4%.
Зараз інвестори в “зелену” енергетику вирішили об’єднатися для подання позову проти Кабміну в міжнародних арбітражах через невирішені проблеми боргів перед галуззю. Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков.
Він нагадав, що внаслідок тривалих переговорів було прийнято закон щодо скорочення “зелених” тарифів та функціонування сектора ВДЕ, який повинен був вирішити кризу в галузі, але, за його словами, цього не відбулося.
“Виробники з ВДЕ все ще недоотримують у повному обсязі виплати, щодо згенерованої електроенергії на ринку залишається колосальна заборгованість, ДП Гарантований покупець і НЕК Укренерго знаходяться на межі дефолту, а деякі народні депутати України намагаються і взагалі довести неконституційність “зелених” тарифів”, – заявив Конеченков.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe