Перемови Газпрому та Нафтогазу знову не дали результатів

28 жовтня відбувся четвертий раунд перемовин “Нафтогазу” та “Газпрому” щодо транзиту блакитного палива територією України. Посередником виступила Єврокомісія. На порядку денному було заключення нового контракту на 10-15 років. Фіксація обсягу транзиту забезпечила б надійну роботу української газотранспортної системи.

З 1 січня 2020 року з групи “Нафтогаз” повністю виведуть нового оператора вітчизняної ГТС. І саме з ним, на думку аналітиків, має заключати контракт “Газпром”. При цьому відносини мають розбудовуватися на основі вимог європейського енергетичного законодавства, яке Україна впроваджує як член Енергетичного співтовариства. Голова правління НАК “Нафтогаз Україна” Андрій Коболєв зауважив, що саме за таких принципів “Газпром” працює з усіма контрагентами у ЄС. Але не з Україною.

За словами комісара Марош Шефчович, “Газпром” не проти повернутися на український ринок газу. Однак наполягає на відмові української сторони від перемоги у Стокгольмському арбітражу. Наразі згоди не знайдено і, скоріш за все, до вирішення ключових питань доведеться повернутися під час зустрічі у “нормандському форматі”.

Джерело: https://zn.ua/ECONOMICS/tranzitnye-peregovory-rf-i-gazproma-ukrainy-i-naftogaza-pri-posrednichestve-evrokomissii-snova-okazalis-bezrezultatnymi-334717_.html

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe