Паливо Westinghouse для Рівненської АЕС

НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для енергоблоку №2 Рівненської атомної електростанції – це ще один крок до відмови від російського палива.
Про це повідомляє пресслужба Енергоатому.
Глава національної компанії Петро Котін підкреслив, що ця угода є важливим кроком на шляху диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські атомні станції.
«Уклави цей договір, «Енергоатом» продовжив диверсифікацію і зробив ще один крок для зміцнення безпеки і незалежності енергетичної галузі України», – додав він.
Котин нагадав, що контракт на поставку палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС розроблявся з урахуванням досвіду співпраці з Westinghouse щодо диверсифікації поставок для реакторів ВВЕР-1000 і був підписаний 30 вересня 2020 року.
Наступним етапом до впровадження палива для реакторів ВВЕР-440 на українських АЕС є його ліцензування відповідно до вимог законодавства та нормативних документів України.
Планується, що першу дослідну партію паливних зборок (не більше 12 штук) виробництва компанії Westinghouse завантажать в активну зону енергоблоку №2 Рівненської АЕС в 2024 році. Загальний обсяг поставок за контрактом передбачає не менше 1056 паливних збірок.
Нагадаємо, що в 2000 році з метою диверсифікації джерел ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно з Westinghouse почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.
У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт про забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000.
У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. У січні 2018 року контракт був продовжений до 2025 року.
У грудні 2019 році блок №3 Южно-Української АЕС отримав дозвіл регулятора ДІЯРУ на промислову експлуатацію палива, а в червні 2020 року на ЮУАЕС завантажили в зону другого енергоблоку 163 паливні збірки модифікованої конструкції (ТВС-WR) виробництва Westinghouse.
Третій енергоблок ЮУАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse в липні 2018 року, а енергоблок №5 Запорізької АЕС – у грудні 2019 року.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe