Новини другої декади березня

Що важливого для промислових споживачів відбувалося в енергетичному секторі України за останні 10 днів?

Актуальні дані для порівняння

По відношенню до відповідного періоду 2020 року, за січень-лютий українські енергосистеми скоротили експорт електроенергії в 24,6 рази, імпорт – на 30%.

Для таких змін балансу було чимало причин, починаючи з більш важкого, в порівнянні з тогорічним, опалювального періоду, і закінчуючи проблемами з запасами вугілля та “ремонтами” ТЕС, що мали працювати на природному газі.

В цілому, поточні дані допомогли виявити певні системні проблеми, що потребують термінового втручання.

Запаси газу у ПСГ вже нижчі за попередні прогнози

Глава правління НАК “Нафтогаз України” в середині лютого прогнозував, що Україна вийде з опалювального сезону 2020/2021 з запасами в ПСГ близько 17 млрд куб. м. У той же час в прохолодній першій половині березня фіксується середньодобовий відбір зі сховищ близько 75 млн куб. м, а прогноз погоди до кінця поточного місяця поки не дає підстав для завершення опалювального сезону раніше початку квітня.

Таким чином, слід очікувати, що Україна вийде з опалювального сезону 2020/21 рр. з запасами в сховищах менше 16 млрд куб. м, що відповідає рівню минулого року.

“Укртрансгаз” планує інвестувати в розвиток газосховищ до 2030 року майже 14 млрд грн

Згідно з проектом плану, обсяг капітальних інвестицій в газосховища до 2030 року повинен скласти 4,339 млрд грн, в дожимно-компресорні станції (ДКС) – 8,283 млрд грн, в закупівлю техніки і обладнання – 920 млн грн.

При цьому в 2021 році загальні капітальні вкладення плануються на рівні 727,3 млн грн.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe