Новини другої декади березня
Що важливого для промислових споживачів відбувалося в енергетичному секторі України за останні 10 днів?
Актуальні дані для порівняння
По відношенню до відповідного періоду 2020 року, за січень-лютий українські енергосистеми скоротили експорт електроенергії в 24,6 рази, імпорт – на 30%.
Для таких змін балансу було чимало причин, починаючи з більш важкого, в порівнянні з тогорічним, опалювального періоду, і закінчуючи проблемами з запасами вугілля та “ремонтами” ТЕС, що мали працювати на природному газі.
В цілому, поточні дані допомогли виявити певні системні проблеми, що потребують термінового втручання.
Запаси газу у ПСГ вже нижчі за попередні прогнози
Глава правління НАК “Нафтогаз України” в середині лютого прогнозував, що Україна вийде з опалювального сезону 2020/2021 з запасами в ПСГ близько 17 млрд куб. м. У той же час в прохолодній першій половині березня фіксується середньодобовий відбір зі сховищ близько 75 млн куб. м, а прогноз погоди до кінця поточного місяця поки не дає підстав для завершення опалювального сезону раніше початку квітня.
Таким чином, слід очікувати, що Україна вийде з опалювального сезону 2020/21 рр. з запасами в сховищах менше 16 млрд куб. м, що відповідає рівню минулого року.
“Укртрансгаз” планує інвестувати в розвиток газосховищ до 2030 року майже 14 млрд грн
Згідно з проектом плану, обсяг капітальних інвестицій в газосховища до 2030 року повинен скласти 4,339 млрд грн, в дожимно-компресорні станції (ДКС) – 8,283 млрд грн, в закупівлю техніки і обладнання – 920 млн грн.
При цьому в 2021 році загальні капітальні вкладення плануються на рівні 727,3 млн грн.
Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.