Нові графіки ремонтів на ТЕС та АЕС

Міністерство енергетики оптимізує графіки ремонту ряду енергоблоків для запобігання дефіциту електроенергії в наступний опалювальний сезон.
Таке рішення було прийнято під час ініційованого Міністерством засідання Комісії з розгляду, затвердження та коригування планових річних і перспективних графіків ремонтів і модернізації (реконструкції) обладнання електростанцій енергогенеруючих компаній і теплоелектроцентралей.
«Міністерство енергетики оптимізує графіки ремонту генеруючого обладнання електростанцій і теплоелектроцетралей. Це допоможе зміцнити безпеку поставок споживачам, зокрема – збільшити доступну потужність «Енергоатому» під час проходження майбутнього осінньо-зимового періоду 2021/2022 років», – йдеться в повідомленні.
Як пояснив заступник міністра енергетики, оптимізація ремонтної кампанії електростанцій і внесення відповідних змін до прогнозного балансу необхідні, щоб під час майбутнього осінньо-зимового періоду, в найхолодніші місяці, не було ситуацій, коли виникає дефіцит електроенергії через перебування блоків в ремонті .
За результатами розгляду, згідно з пропозиціями «Енергоатому» скориговані графіки ремонтів шести енергоблоків ЗАЕС, трьох енергоблоків ЮУАЕС, енергоблоків №1, №3 та №4 РАЕС, а також енергоблоку №1 ХАЕС.
Така оптимізація дозволить збільшити доступну потужність НАЕК під час, коли вона найбільш необхідна, і в цілому збільшити обсяги виробництва АЕС орієнтовно на 6 млрд кВт⋅год (остаточні значення будуть отримані за результатами формування оновленого прогнозного балансу електричної енергії на 2021 рік).
У той же час, пропозиції «Енергоатому» щодо виведення в другій половині 2021 року в короткостроковий (на 1-2 місяці) резерв енергоблоків №1 ЗАЕС та №1-4 РАЕС Комісія відправила на доопрацювання з метою забезпечення виконання в період простою ремонтних робіт, що дозволить підвищити ефективність ремонтної кампанії АЕС в 2021 році в цілому.
Крім атомних енергоблоків, за погодженням з НЕК «Укренерго» також оновлені графіки ремонтів низки енергоблоків АТ «ДТЕК Західенерго» (Бурштинська ТЕС), ПАТ «Центренерго» (Вуглегірська і Зміївська ТЕС), ТОВ «ДТЕК Східенерго» (Луганська ТЕС), АТ «ДТЕК Дніпроенерго» (Запорізька ТЕС), також дев’яти гідроагрегатів ПрАТ «Укргідроенерго».
Це дозволить підвищити якість і повноту виконання ремонтів генеруючого обладнання електростанцій при одночасному забезпеченні вимог щодо операційної безпеки ОЕС України.
Нагадаємо, Рівненська АЕС 13 квітня о 16:52 після завершення середнього планового ремонту другого блоку підключила до енергомережі турбогенератор ТГ-4

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe