Нова стратегія продажів на РДД від “Енергоатому”

НАЕК “Енергоатом” для більш ефективної участі в ринку двосторонніх договорів (РДД) планує вдосконалити свою торгову стратегію, впровадивши клієнтоорієнтірованную політику продажів.
“Учасникам ринку буде запропонована зрозуміла, довгострокова і взаємовигідна торгова стратегія з планом-графіком проведення аукціонів, оновлена ​​лінійка продуктів і очікувані цінові індикативи на середньо-та довгострокову перспективи”, – повідомляється на сайті компанії.
При цьому в НАЕК посилаються, зокрема, на лютневі рекомендації Антимонопольного комітету України (АМКУ) Міністерству енергетики забезпечити рівний доступ учасників до покупки е / е на двосторонніх договорах шляхом обмежень щодо укрупнення лотів.
Керівник прес-центру “Енергоатому” Леонід Олійник зазначив, що “НАЕК зацікавлена ​​в максимально короткі терміни підготувати стратегію, і вона буде публічно представлена ​​найближчим часом”.
“Енергоатом” також готовий розглядати всі пропозиції по формуванню оптимального продукту.
У компанії вважають за необхідне більш ефективно використовувати можливості РДД, “як єдиного стабільного сегмента ринку е / е”, вказуючи при цьому на зрозумілі і відпрацьовані правила проведення аукціонів, невелику кількість випадків невиконання зобов’язань, об’єктивне ціноутворення.
Разом з тим в НАЕК акцентували увагу, що нинішня ситуація на ринку “на добу вперед” (РДН) є “не першим і не останнім кризовим явищем” і має штучне походження.
У той же час, різкі і багаторазові зміни цін на РДН в поточному році унеможливлюють планування фінансової та інвестиційної діяльності виробників.
Після різкого падіння ціни на РДН 1-4 липня, ПАТ “Центренерго” заявило, що більше третини трейдерів-партнерів компанії перестали викуповувати узгоджені контрактами обсяги е / е через збитки. НАЕК “Енергоатом” зі свого боку попередив своїх контрагентів, що не розглядатиме пропозиції про дострокове розірвання контрактів.
Аукціонний комітет з продажу електроенергії на ринку двосторонніх договорів 9 липня розгляне пропозицію Міненерго внести зміни в регламент організації та проведення електронного аукціону з продажу е / е на ТБ “Українська енергетична біржа”, що передбачають введення переліку систематичних порушників договірних зобов’язань – так званий Black List, який тимчасово буде обмежувати їх участь в аукціонах з двосторонніми угодами (ДД).
Раніше заборонити участь в аукціонах з продажу е / е за (ДД) учасникам ринку, що достроково розірвали контракти на покупку ресурсу у національних виробників, запропонувала НКРЕКП. Регулятор також пропонує ввести заборону на включення в умови контрактів на покупку е / е на електронних аукціонах по ДД формульного підходу визначення кінцевої ціни закупівлі з прив’язкою до ціни ринку “на добу вперед” (РДН).
Згідно з рекомендаціями АМКУ від 4 лютого 2021 року Міненерго при розробці змін до регламенту електронного аукціону має врахувати три вимоги: запровадження обов’язку для продавця користуватися принципом економічної доцільності (максимальної цінової вигоди), приймаючи зустрічні пропозиції за цінами від найбільшої до найменшої, унеможливити прийняття продавцем зустрічної пропозиції, ціна якого є меншою ціни пропозиції іншого покупця, яке не було знято, а також дозволити продавцю об’єднувати лоти в пакети виключно при виконанні попередніх двох вимог.
Аукціонний комітет на засіданні 4 лютого доручив Українській енергетичній біржі обмежити кількість лотів, які продавці можуть об’єднувати в пакети при проведенні аукціонів, шляхом внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону.
Згідно з рішенням комітету, кількість лотів, які продавець може виставити до одночасний продаж в позиції, не повинно перевищувати 20% загальної кількості лотів в такій позиції і не більше 50 лотів.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe