НКРЕКП запровадив карантинні заходи

Національний регулятор у сфері енергетики прийняв настанови для учасників ринку електричної енергії. Запроваджені заходи дозволять стабілізувати розрахунки на час дії національного карантину та у наступному місяці після його завершення. На засіданні 8 квітня комісія прийняла рішення припинити постачання електроенергії з-за кордону, а також не застосовувати санкції до домогосподарств-виробників струму за “зеленим” тарифом.

Серед настанов для “Укренерго”:

  • не застосовувати статусів “дефолтний” та “переддефолтний” до постачальників;
  • не застосовувати санкції до розподільчих компаній у разі несплати тарифу на передачу та на диспетчеризацію;
  • скасувати результати річного аукціону на розподіл, міждержавної пропускної спроможності на 2020 рік;
  • відшкодувати кошти учасникам аукціону;
  • обмежити до нуля пропускну потужність на місячних та добових аукціонах для імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.

Операторам системи розподілу дозволили не застосовувати санкції по відношенню до постачальників універсальних послуг у разі прострочення сплати за послугу з розподілу. Постачальники універсальних послуг мають організувати роботу пересувних відділень для прийому платежів від громадян у населених пунктах, де зупинений громадський транспорт; провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності здійснення платежів online.

Всі учасники ринку повинні вказувати ціну в заявках на балансуючу електроенергію на рівні до 105% від price cap на ринку “на добу наперед” (діюче значення – в умовах дефіциту price cap +15%). Споживачі мають докласти зусиль для здійснення оплати, у разі неможливості – повідомити постачальника універсальної послуги та ініціювати розробку графіку погашення заборгованості.

Джерело https://expro.com.ua/novini/nkrekp-priynyala-zahodi-dlya-stablzac-rozrahunkv-na-rinku-ee-v-perod-karantinu

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe