Міні-АЕС у якості балансуючих потужностей?

Міненерго зараз обговорює з чеською компанією Witkowitz будівництво малих модульних атомних реакторів потужністю до 300 МВт. Яку роль вони відіграватимуть у енергосистемі України та чим вони кращі за традиційні АЕС?
«Ми на порозі викликів, пов’язаних з необхідністю декарбонізації економіки. Активно розвивається зелена енергетика. Тому нам необхідно забезпечити систему балансуючими потужностями» — заявляють з цього приводу у міністерстві.
Це дозволить значно зменшити відсоток традиційної теплової генерації та мінімізувати вуглецеві викиди. Одночасно з цим, модульні реактори мають чималу низку переваг перед звичайними більш потужними АЕС.
Перш за все, це відсутність необхідності додатково будувати більш потужні ЛЕП за умови розподіленого встановлення міні-АЕС. Нагадаємо, Запорізька АЕС тільки недавно отримала можливість працювати на повну потужність, очікуючи до цього будівництва додаткової ЛЕП 750 кВ. Також це покращить умови роботи для незалежних постачальників електроенергії.
По-друге, модульні реактори мають кращі показники безпеки, завдяки використанню пасивних систем та відсутності потреби у зовнішніх джерелах електроенергії.
Таким чином, співробітництво з чеською компанією може значно полегшити перехід до безвуглецевої економіки.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe