Міненерго розробило порядок проведення конкурсу на генеруючі потужності

Зараз Міністерством економіки проводиться підготовка допрацьованого порядку проведення конкурсів на будівництво генеруючих потужностей для представлення на затвердження Кабміном. За планами Міненерго, це має стимулювати будівництво нових сучасних енергогенеруючих потужностей, що спростить регуляцію енергосистеми. Про це було заявлено під час проведення онлайн-форуму “Енергонезалежні регіони України”.
Зараз вже існує досить відчутний дефіцит у близько 2 ГВт потужності і спрощення процедур подачі заявок на конкурс та скорочення часу його проведення мають допомогти подолати нестачу електроенергії. Окрім того, Необхідною є поступова заміна старих неефективних ТЕС на нові для зменшення витрат пального, що зараз становлять близько 40 гр на кожну кВт⋅год електроенергії.
Додатковим стимулом для модернізації вже існуючих ТЕС є необхідність зменшення викидів у відповідності з паризькими домовленостями та необхідність забезпечити високу маневреність потужностей. Остання є вкрай необхідною для забезпечення можливості постійної роботи АЕС на повну потужність в умовах безперервного зростання проценту відновлюваних джерел електроенергії.
Окрім введення не менше 2 ГВт високоманеврових теплових потужностей, енергосистеми України також потребують близько 0,5 ГВт додаткових систем акумуляції електроенергії, які необхідно отримати вже до кінця 2021 року.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe