Меморандум з ВДЕ-виробниками. Підписано, не виконується

Проблему з величезними боргами “ГарПока” перед власниками засобів ВДЕ-генерації мало вирішити підписання меморандуму. Не вийшло. Наразі з очікуваних 40% погашення заборгованості, що склалася на 1 серпня 2020, виконано тільки 14%.
Фактично, дві третини запланованих виплат не виконано, що сильно підриває довіру до владних інститутів останніх двох років та унеможливлює подальший діалог між владою та ВДЕ-асоціаціями у форматі відмінному від ультимативного.
Показовим у цьому питанні є лист Української вітроенергетичної асоціації, Української асоціації відновлюваної енергетики та Європейсько-українського енергетичного агентства від 10 березня, розміщений на їхніх інтернет-ресурсах і спрямований глави держави з копією главам міністерств фінансів і енергетики.
Лист також було направлено директору ДП “Гарантований покупець” і голові правління НЕК “Укренерго” , главі центру вирішення спорів і переговорів Секретаріату Енергоспівтовариства Дірку Бушле, послу ЄС в Україні Матті Маасікасу, регіональному директору Світового банку у справах Східної Європи Арупу Банерджі , керуючому директору ЄБРР в країнах Східної Європи Маттео Патроне, регіональному керівникові МФК в Білорусі, Молдові та Україні Джейсону Пеллмару.
Зараз важко сказати, що матиме гірші репутаційні наслідки — сам факт існування такої заборгованості після гучного підписання меморандуму, чи вирішення питання за рахунок ручного керування, що продемонструє нездатність поточної влади до незалежних адекватних дій.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe