Литва закликає обмежити доступ до європейського енергоринку

Президент Литви Ґіта́нас Наусе́да закликає звернути увагу на проблему нерівності конкурентних умов у питанні генерації електроенергії у країнах ЄС та інших країнах, що мають намір постачати вироблену електрику у європейські енергосистеми. Перш за все це пов’язано з пуском Білоруської АЕС, що відбувся днями. До цієї електростанції є чимало питань відносно вимог по охороні навколишнього середовища та ядерній безпеки.
Не дивно, що саме лідер Литви першим б’є на сполох у цій ситуації, адже нова АЕС знаходиться зовсім поруч із державним кордоном і усього в 50 км від Вільнюса. Наразі литовський парламент вже оголосив БілАЕС загрозою національній безпеці та на законодавчому рівні заборонив експортний пропуск її електроенергії через литовські електромережі.
Загалом, мінімальні затрати на виконання вимог безпеки можуть дозволити демпінгувати ціни на електроенергію, внаслідок чого зазнають втрат сумлінні постачальники електроенергії, і це не враховуючи всіх ризиків, що несе у собі потенційно несправна АЕС. Очікувано, в Мінську називають претензії Вільнюса виключно політичними.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe