Конкурентоспроможність “Енергоатому” під загрозою

Герман Галущенко, віце-президент НАЕК “Енергоатом” з питань розвитку: “Затверджена 5 серпня Кабміном формула ціноутворення “Енергоатому” та “Укргідроенерго” призведе до неконкурентоздатності атомної електроенергії”
За словами Германа Галущенко, остаточна редакція постанови Кабміну значно відрізняється від очікуваної саме появою формули ціноутворення, що, за фактом, змушує “Енергоатом” та “Укргідроенерго” продавати електроенергію за ціною не нижчою подвійної собівартості. Такі обмеження катастрофічно знижують конкурентоздатність електроенергії з АЕС на ринку двосторонніх договорів.
За попередніми розрахунками, ціна електроенергії за прийнятою формулою складатиме близько 1,4 грн за кВт⋅г, що помітно вище поточних ринкових цін.
Віце-президент Енергоатому окремо підкреслив, що встановлення ціноутворення на ресурс, з яким компанія виходить на ринок, є абсурдним та небезпечним. Вбачаючи у цих процесах фактичну дискримінацію НАЕК, Галущенко обіцяє продовжити голосно звертати на це увагу.
На сьогоднішній день про наміри оскаржити у суді цю постанову було заявлено депутатом Сергієм Нагорняком.
Ситуація, що склалася навколо ціноутворення електроенергії цих вкрай важливих постачальників, наочно демонструє небезпечність ручного втручання у ринкові процеси та неможливість одночасного існування застарілих та сучасних методів взаємних відносин між постачальником та споживачем. Сподіваємось, що цю проблему вдасться подолати без надто сильних потрясінь для ринку електроенергії.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe