Коливання цін на електроенергію та реакція бізнесу

Разом з холодами у кінці осені до України завітало ще й значне, майже подвійне, підвищення цін на електроенергію для промислових споживачів. Федерація роботодавців України (ФРУ) висловила занепокоєність в зв’язку з цим, вказуючи, що подібних коливань бізнесу не витримати.
ФРУ з минулого тижня почала масово отримувати звернення у зв’язку з підвищенням вартості електроенергії з 862 до 1643 грн за МВт⋅год. При цьому, додатковим стимулом бити на сполох для бізнесу та його захисників є вже затверджене підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії, проти якого ФРУ вже висловлювалась у зв’язку з очікуваними додатковими витратами промисловості у 8 млрд грн.
Фактичною причиною такого стрімкого зростання цін стало недолуге, чи, можливо, зловмисне, планування ремонтних робіт на АЕС, в результаті якого у період сезонного збільшення споживання 5 з 15 енергоблоків, що є джерелами більш дешевої електрики, відключені від мережі. Натомість, збільшений попит закривається дорогою генерацією ТЕС, знищуючи бізнес та, фактично, ставлячи під загрозу національну безпеку.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe