Кліматична нейтральність до 2050 — Міненерго

Україна прагне відмовитися від використання вугілля, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральною.
Як повідомила прес-служба Міністерства енергетики, про це заявив заступник міністра з питань євроінтеграції Ярослав Демченков під час засідання Комітету з енергетики та клімату Енергетичного Співтовариства.
За його словами, комітет працює над дорожньою картою по декарбонізації і фокусується на трьох основних цілях: енергоефективність, розвиток відновлюваних джерел енергії та зменшення викидів парникових газів.
Важливість цих напрямків обумовлена тим, що саме на енергетичний сектор припадає понад 2/3 шкідливих викидів і парникових газів.
За інформацією прес-служби, вже підготовлено перший проект інтегрованого плану з клімату та енергетики до 2030 року. Також буде переглянута Енергетична стратегія України до 2035 року з урахуванням кліматичних викликів. Нова стратегія буде відповідати «Європейському зеленому курсу».
У Міненерго зазначили, що Україна розглядає можливість вступу в Безвугільний альянс.
«Розглядаємо два сценарії виводу з обігу вугілля: базовий передбачає відмову від вугілля в енергетиці до 2070 року, а оптимістичний — до 2040 року. Ідеально це зробити до 2050 року. Саме цей рік є роком кліматичної нейтральності Європейського континенту», — сказано в повідомленні.
У міністерстві вважають, що відмова від вугілля є важливою частиною безвуглецевої стратегії України, але вона вимагає інклюзивної і справедливої трансформації вугільних регіонів.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe