Хто надалі платитиме за “зелену” енергетику?

Питання великих заборгованостей перед виробниками чистої електроенергії ставить під сумнів поточну схему компенсації. Принаймні, “розмазування” зеленого тарифу по всім споживачам точно потребує заміни на більш адекватні джерела.

Сучасна ситуація призводить до таких однозначно негативних явищ, як використання “чистих” преференцій “брудними” виробниками електроенергії в питаннях, наприклад, тарифу на передачу. Фактично, після погашення всіх боргів галузь зеленої енергетики потребуватиме зміни підходу до стимулювання: замість корупційно небезпечних пільг для “зелених” є сенс надавати перевагу додатковим податкам на “брудну” генерацію.

Які ж кроки у цьому напрямку пропонує зараз держава?

Крок перший. Погашення боргів

Зараз цільових грошей, що мають піти на виплати виробникам “зеленої” електроенергії, фактично, не існує. Для їхнього швидкого залучення було запропоновано випустити облігації внутрішньої держпозики і зараз Верховна Рада розглядає відповідний законопроект, що передбачає позику на рівні 25 млрд грн.

Звичайно, це можна розглядати виключно як тимчасовий засіб, що має закрити попередні помилки. Для унеможливлення подальших заборгованостей необхідним є перерозподіл зобов’язань з компенсації “зеленого” тарифу.

Крок другий. Carbon tax

За фактом, “зелена” енергетика постійно протиставляється “брудній” традиційній і саме це є основним фактором для встановлення підвищених тарифів на “чисту” електроенергію. Виходячи з цього, цілком логічним є перенесення вантажу “зелених” тарифів на традиційну генерацію, для чого і встановлюється Carbon tax — податок на викиди СО2.

Втім, поточний розмір Carbon tax зовсім не відповідає реальним потребам у компенсації “зеленого” тарифу, тож заява про майбутнє збільшення цього податку була цілком очікуваною, особливо, на фоні найбільших у Європі викидів СО2.

Звичайно, таке збільшення податків призведе до зростання ціни на електроенергію, отриману з ТЕС, однак, це має стати вагомим стимулом до прискорення їхньої модернізації, адже постачальники електроенергії очікувано надаватимуть перевагу чистим виробникам.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe