Хто генеруватиме для українських електромереж?

Новини останніх днів часто-густо лякали можливими проблемами з енергопостачанням з тих, чи інших причин. В таких умовах й справді іноді важко встановити, які проблеми є реальними, а які в певній мірі компенсують одна одну. Спробуємо оцінити всю ситуацію разом:

Атомна генерація

Атомні електростанції є джерелом для майже половини, на сьогоднішній день, потужностей генерації і проблеми у цьому секторі завжди мають реально високу вагу. В якості основної проблеми атомного сектору зазвичай називають збитий графік проведення ремонтних робіт, що змушує збільшувати частку ТЕЦ у генерації. Окремо варто зазначити, що такий збій графіку став, фактично, наслідком попереднього лобіювання інтересів власників джерел вугільної генерації зі штучним обмеженням потужностей АЕС, що й призвело до більших термінів використання атомного пального.

Є й позитивні новини — ЗАЕС нарешті може працювати на повну, що стало можливим після введення ЛЕП 750 кВ Каховська. Додаткова ЛЕП закрила дисбаланс між можливостями АЕС та мереж, а значить, можна розраховувати на певне збільшення частки ЗАЕС у генерації.

Теплова генерація

Вугілля, газ — брудні та дорогі засоби отримання електрики, що почали недавно показувати ще й ненадійність. Проблема виявилася у нестачі на складах ТЕЦ вугілля, необхідного для подальшої генерації, що стало прямим наслідком зменшення видобутку вугілля шахтами. Сюрприз, фактичні власники у ТЕЦ та шахт одні й ті ж, а значить, про випадковість такої ситуації не варто й думати.

Відновлювана енергетика

Тут ситуація ще складніша. Не для традиційних засобів, таких як ГЕС, звичайно — вони продовжують працювати з постійною часткою у загальній генерації. Складнощі існують навколо перспективних напрямків, СЕС та ВЕС, перед котрими у держави є чималі борги. Така ситуація помітно знижує інвестиційну привабливість відновлюваної енергетики і потребує термінового вирішення.

 

Фактично, поточна ситуація навколо енергетичного сектору потребує термінових дій з боку уряду, причому, не “простих рішень”, а зважених та обґрунтованих дій, що дають реальні результати.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe