Енергетична криза. Які обрано шляхи подолання?

Підписання указу “Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальший розвиток ядерної енергетики” вінчає купу накопичених проблем. Наявна “економічна, фізична і паливна розбалансованість галузі”, що стала прямим наслідком простих відповідей на складні питання, тепер потребує активних зважених дій для свого термінового розв’язання.
Мирний атом замість сонця
Міненерго називає декілька причин, що призвели до теперішньої ситуації у енергетичній галузі:
• Тепла зима, помножена на додаткове падіння споживання через наслідки пандемії коронавірусу;
• Збільшення потужностей відновлюваних джерел електроенергії;
• Недостача можливостей балансувати перепади через надто сухі весну та зиму;
• Збільшення імпорту з Росії та Білорусі.
Поки що, для нівелювання наслідків кризи вдавалися до сумнівних дій, як то зрізання “зелених” тарифів через вже накопичені багатомільярдні борги. Втім, це вирішило далеко не всі проблеми. Особливо складною ситуація стала з Енергоатомом, що виявився основним донором дешевого тарифу для населення і компенсації за “зеленим” тарифом.
Наразі ситуацію навколо Енергоатому планують владнати за допомогою пришвидшення корпоратизації компанії та будівництва ще двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
При цьому, пріоритет на збільшення потужностей відновлюваної енергетики має обов’язково залишатися, з огляду на плани, озвучені в ЄС, що демонструють бажання додатково прискорити шлях до нульового рівня викидів.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe