Дмитро Киселевський: “ДТЕК” не платить за користування державними мережами

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, Дмитро Киселевський, розповідає про поточну ситуацію з виплатами за користування електромережами.
На сьогоднішній день Бурштинська ТЕС, що входить до холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, не оплачує транспортування електроенергії під час її експорту. Фактично, ця структура безкоштовно користується державними електромережами.
Днями Господарчий суд Києва відмовив у позові “Укренерго” до структурної одиниці ДТЕК щодо стягнення боргу за фактом користування електромережами у розмірі 651 млн грн. Фактично, цим рішенням було легалізовано відмову від оплати за користування електромережами, яка на дві третини складається з закладеної надбавки за “зелений” тариф. Таким чином, борги перед “зеленими” продовжать зростати, поки не будуть перекладені на плечі незалежних постачальників електроенергії та великих споживачів у вигляді неприйнятного зростання тарифу.
Парадоксальною стає ситуація щодо самої суті “зелених” тарифів, які мають виплачуватись за рахунок фактичних забрудників, першими серед яких є саме ТЕС. Зрештою, це є показовим щодо реальних пріоритетів влади.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe