Декарбонізована економіка. Чи можливо досягти цієї мети у заявлені терміни?

Зараз довгострокові плани з декарбонізації економіки мають за мету досягнути необхідних показників до 2050 року. Які кроки вже зроблено на цьому шляху та які ще необхідно зробити, щоб не зірвати поставлені терміни?

Заплановані обсяги

Спираючись на оцінку щорічного глобального постачання електроенергії у 90000-115000 ТВт⋅год, для забезпечення нульових викидів має бути встановлено ще близько 13000-18000 ГВт додаткових сонячних та вітрових потужностей, що відповідає 32 трильйонам доларів США.

Такі початкові дані означають, що для досягнення мети за 30-річний термін необхідні щорічні інвестиції у розмірі близько 1-1,5% світового ВВП. Зважаючи на велику важливість цих дій та майбутній економічний ефект, подібні інвестиції є цілком реалістичними, якщо їх реалізація у повній мірі відбуватиметься вже у наступному десятиріччі.

В якості конкретної країни для прикладу потреб у збільшенні потужності сонячних електростанцій можна привести Великобританію. За підрахунками консультаційної компанії Atkins, “вихід у нуль” для Британії є можливим за умови наявності 80 ГВт сонячних електростанцій та 30 ГВт акумуляторних батарей для компенсації нерівномірності виробництва електроенергії.

Чи відповідає реальність планам?

Поглянемо на все ту ж Великобританію: для того, щоб вказані обсяги потужностей було встановлено до 2050 року, потрібен щорічний приріст у 2,67 ГВт на рік, в той час як реальний показник за 2019 рік становив лише 0,26 ГВт.

В цілому, у світі ситуація є трохи кращою, але все ж далекою від ідеалу: для досягнення декарбонізації до 2050 року треба в шість раз прискорити темпи встановлення нових СЕС.

Україна також приєднується до цього загальносвітового тренду, починаючи співробітництво з Великобританією у сфері розвитку “зеленої” енергетики.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe