Чорноморські родовища газу. Перспективи Туреччини щодо “енергетичної незалежності”

Не так давно президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зробив гучну заяву про майбутню енергетичну незалежність країни. Звичайно, найкращий постачальник газу це завжди ти сам і відкриття нового родовища є однозначно позитивним фактором, втім, деякі питання залишаються.

Що заявляє Туреччина?

У своєму телезверненні президент Туреччини заявив про відкриття родовища газу у Чорному морі з очікуваним запасом у 320 млрд кубометрів. При цьому, орієнтовні строки початку промислового видобутку віднесені на 2023 рік.

Всі роботи з пошуку, розвідки та оцінки запасів природного газу виконувались Туреччиною самостійно, без будь-яких сторонніх спеціалістів. Зараз міністр енергетики Туреччини називає приблизну вартість розвіданого газу у 65 млрд доларів.

Де можуть з’явитись проблеми?

Альтернативне постачання газу, ще й за мінімальними цінами, відкриває чималі перспективи перед турецькою економікою та промисловістю. Втім, названі обсяги й плани все ще можуть виявитися перебільшенням, умисним чи випадковим.

Перш за все, сумніви зʼявляються через гучні заяви до фактичного закінчення розвідки. Звичайно, в умовах не надто стабільної політичної ситуації, що останні роки спостерігається у Туреччині, та погіршення відносин з Європою на фоні окремих спірних рішень, будь-який привід до зростання підтримки буде актуальним.

Другим “тривожним дзвіночком” є робота над всіма процесами виключно державними турецькими компаніями. З одного боку, таку “замкненість” можна інтерпретувати як демонстрацію власних сил. З іншого ж боку, це відкриває неймовірні можливості для маніпуляцій з результатами та банальної брехні для впливу на основних постачальників енергоносіїв.

На що очікувати?

Зважаючи на вищесказане, реальних результатів можна чекати тільки через три роки, а поки варто з обережністю відноситись до нових заяв щодо турецького чорноморського газу.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe