Чиї інтереси важливіші — споживача чи облгазу?

Тарифи на доставку газу для наступного року зараз є предметом суперечок між регулятором та облгазами. На сьогоднішній день є тільки проміжні варіанти, котрі опубліковано на сайті НКРЕКП, та які мають стати предметом публічного обговорення.

Пропозиції НКРЕКП

В тих проміжних варіантах, які зараз пропонуються у якості основи, НКРЕКП намагається врахувати як потреби та можливості споживачів, так і необхідність компенсації газорозподільчим компаніям за минулі втрати через багатомільйонні борги, що склалися на газовому ринку.
Так, найменше зростання тарифів пропонується “Київгазу” — з 0,34 до 0,38 грн за м³. Найбільші зміни має зазнати тариф “Тернопільгазу” — з 0,4 до 1,13 грн за м³.

Бажання облгазів

У середньому, наведені вище цифри пропозиції НКРЕКП є в 2-3 рази нижчими за ті, що бажають побачити у наступному році облгази.
Так, “Житомиргаз” волів би побачити зростання з 1,09 до 3,32 грн за м³, а “Львівгаз” — з 1,11 до 4,14. Всі ці плани було “обрізано” НКРЕКП.

Які аргументи наводять облгази?

Оскільки тарифи на розподілення газу прив’язані до його обсягів, падіння об’ємів транспортування знижує розміри отриманих коштів. Зараз облгази прогнозують у 2021 році подальше падіння споживання, через що й пропонують значне підвищення тарифів.
Наступна проблема, на яку всі вказують — збільшення витрат на закупівлю газу для виробничо-технологічних витрат при одночасному заниженню його реальних обсягів.
Нарешті, головний аргумент до підвищення тарифів — закладення додаткових сум, розрахованих на погашення боргів перед Оператором ГТС.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe