Світові тренди: погані прогнози по нафті та збільшення зацікавленості «зеленою» енергетикою

Постачання електроенергії буде необхідним завжди, втім, її джерела можуть вже найближчим часом зазнати серйозних змін. Так каже ринок, що сприяє зараз акціям «зелених» компаній.

В якості яскравого прикладу зацікавленості інвесторів у відмові від нафти та інших аналогічних копалин можна привести цьогорічне подорожчання акцій Tesla Inc. на 255%. Також стабільне зростання спостерігається навколо акцій більшості компаній, котрі займаються екологічно чистими технологіями — це добре демонструє цьогорічний ріст на 29% індексу WilderHill New Energy, що охоплює 87 відомих “зелених” компаній. Це перевищило навіть цьогорічний ріст Nasdaq (22%).

Сонячна та вітрова енергія зараз помітно дешевшають, що значно збільшує на них попит. Окрім того, додатковій зацікавленості чистою енергією сприяє більша, порівняно з нафтою та газом, стабільність її ринку, пов’язана з відсутністю великих виробників з непередбачуваною поведінкою. Також акції компаній, що працюють у сфері відновлюваної енергетики, під час коронавірусної кризи продемонстрували здатність швидко повертати втрачену вартість.

Все це, разом з постійним субсидіюванням та податковими пільгами, є основою до позитивних довгострокових прогнозів:

  • Goldman Sachs Group Inc. передбачає високу ймовірність того, що витрати на “зелену” енергетику наступного року виявляться більшими за витрати на добування газу та нафти. В результаті, ставки позик для вуглеводнів збільшилися до 20% при незмінних 3% у чистій енергетиці.

  • Американський холдинг Sunrun звітує про значне збільшення попиту на сонячну енергію для житлових будинків і прогнозує подальший зріст зацікавленості інвесторів.

  • Серед гігантів енергетики, таких як Eni, Shell та BP, спостерігається чітка тенденція до переоцінки активів у бік зниження їх вартості через падіння попиту на нафту та газ.

Загалом, сонячна та вітрова енергетика переживають зараз досить непогані часи з великим зростанням, що не має ознак штучності. Це дозволяє сподіватися на високу ефективність вкладення фінансів у цю сферу.

Попередні новини
Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe