Енергоконсалтинг

для власників “зелених” електростанцій

Виробництво електрики з альтернативних джерел енергії – це не тільки екологічний, але і прибутковий бізнес. Однак його запуск вимагає великих капіталовкладень і проходження цілого ряду адміністративних процедур. Електроустановки відновлювальної енергетики підключаются до мереж у порядку нестандартного приєднання. Після подачі заяви та пакету документів електропередавальна організація повинна підготувати проект договору та технічні умови.

Процедура приєднання “зелених” електростанцій має певні особливості. Наприклад, проектна документація розробляється мережевими компаніями безкоштовно. Технічні умови повинні видаватися не пізніше 15 (30*) робочих днів з дня подання заяви. Електропередавальна організація зобов’язана забезпечити виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт електрогенеруючих установок до точки приєднання. Таких технічних і правових нюансів багато і підприємці, як правило, не мають часу їх вивчати.

* Якщо є необхідність погодження ТУ з власником магістральних / міждержавних електричних мереж.

Допомогти вам з технологічним приєднанням сонячної, вітряної або біогазової електростанції можуть фахівці Криворізької енергетичної компанії. Вони ж забезпечать отримання ліцензії на виробництво, якщо власник бажає продавати електроенергію на оптовому ринку. Слід зазначити, що генерація електричним обладнанням потужністю більше ніж 5 МВт ліцензується обов`язково. Дозвіл видається НКРЕКП на необмежений строк на підставі заяви.

Крім того, наша компанія консультує при:

  • укладенні договору з Укренерго (оператором системи передачі);
  • поданні заяви про приєднання до договору про врегулювання небалансів;
  • укладенні договору про надання послуг з диспетчерського управління;
  • реєстрації ресурсних об`єктів (отриманні ЕІС-коду W-типу);
  • підписанні двостороннього договору з держпідприємством “Гарантований покупець” (ГП);
  • входженні до балансуючої групи ГП та щодобової подачі погодинних графіків відпуску електроенергії на наступну добу;
  • запровадженні та реєстрації автоматизованої системи комерційного обліку електрики (АСКОЕ);
  • поданні заяви до НКРЕКП щодо встановлення “зеленого” тарифу;
  • підписанні договору купівлі-продажу електричної енергії з ГП.

Усі перелічені заходи проходять промисловці, щоб отримати членство в ОРЕ України. Для підключення “зеленого” тарифу не обов’язково, щоб об’єкт був побудований повністю. Закон передбачає можливість продажу електроенергії після запуску окремих черг. Власники домашній вітрових, сонячних, комбінованих вітро-сонячних електростанцій (потужністю до 50 кВт) оформлюють “зелений” тариф за спрощеною процедурою. Їх діяльність не потребує ліцензування.

Залишилися питання? Зверніться до нашого спеціаліста! Перша консультація надається безкоштовно.

Замовити

Якщо Ви бажаєте зробити попередні розрахунки ефективності співпраці, будь ласка заповніть та надішліть форму. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами найближчим часом. Дякуємо.

Повідомлення надіслано
*
Ім'я
*
Телефон
*
Поле обов'язковe